İlk hamileliğim??

İlk hamileliğim??
Aylardan Kasım sene 2014… harika bir tatilden dönmüşüz Yunan adaları mı dersin,İzmir mi dersin, Çeşme mi dersin Alaçatı mı dersin 12 günlük koca bir tatili geride bırakmışız fotoda da Emrenin ve benim ellerimiz karnımda (demek ki içimize doğmuş?) ve daha onun rehavetini üstümüzden atamamışız derken bende adet gecikmesini takiple bir halsizlik başladı.

Önce pek ihtimal vermedim ama yinede bir test yapayım dedim. Aldım kart testlerden evde bir baktım iki çizgi. Amaaannnn o da ne?
Çalışıyorum bir taraftanda işe gidicem beni aldı tuhaf bir heyecan. Yok dedim bununla kalınmaz bir de B-hcg baktırayım. Gittim kan verdim öğlene çıkar dediler. Beni sardı ya bir heyecan hadi çalış çalışabilirsen. Tabiki de çalışamadım ve gittim yakındaki arkadaşımın butik pastanesine. Hem sohbet ederiz dedim hem biraz seratonin yüklemesi yaparız hem de sonucu beklerim. Ama söylemiyorum arkadaşıma tabiii? Derken bir mail geldi

 

Beni sardı bir heyecaaaannnnn?
Haliyle de ilk arkadaşım öğrendi ama ondan da bu hikayeyi dinlemenizi çok isterdim. Sonucu öğrenince ben birgün önce yağmış yağmurun ahşap tiklerin üzerinde bıraktığı kokuyla istemsiz bir şekilde ‘Canım odun istedi yaa’ dedim. Ve arkadaşımı aldı bir gülme haliyle. Bayağı bir gülüştükten sonra hemen Emre’yi aradım. Haberi verdim ve kendisi benden çok sevindi? bende hala bir heyecan.
İki yıllık dolu dolu geçen evliliğimizin ilk meyvesi olacaktı bu fasulye.
Ve akabinde bitmek bilmeyen alışverişler,oda düzenlemeleri derken 16 hafta nasıl geçti bilemedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir