Kerem 9 aylıkken Barselona gezimiz

Barselona gezimiz için Nisan ayını tercih ettik. Ne çok soğuk olur ne çok sıcak felsefesinden yola çıkarak planladığımız gezide tam istediğimiz gibi oldu. Ne yağmur gördük vaktimiz boşa gitti ne de aşırı güneşten terleyip yorulmadık. Kısa kollu da giydik akşama doğru uzun kollularada geçtik. 

Gelelim Katalunya’nın başkenti sayılan ve halkının ‘Barcelona is not Spain’ dediği kadar olan inanılmaz büyük ve büyüleyici bir şehri biz 10 gün ayırmamıza rağmen gez gez bitiremedik. Tekrar tekrar gidilip görülecek yerleri oldukça fazla olan şehirde herşeyi bulmanız mümkün. Deniz,sahiller,harika bir yaz tatili rotası olacağı gibi şehrin iç kesimlerinde de tarihle bütünleşip gotik kültüründe kaybolmaktan zevk alacağınız, aynı zamanda alışverişe de doyacağınız mükemmel merkezleri ve modern mimarisiyle yeni yerleşimleri bile ilginizi bir hayli çekecek. Şehirde en çok Gaudi nin mimarisine denk geleceksiniz ve her eseri sizi kendine hayran bırakacak güzellikte olacak. 

Ben böyle şehri anlatırken peki Keremle neler yaşadık. Hadi bir de onlardan bahsedeyim.


Uçağımız İstanbul aktarmalıydı ve pegasusun sevgililer günü kampanyasından almıştım. Yurtdışı bir bilet alana bir bilet bedava. Süper değil mi sizce de? gidiş dönüş 750TL ye (malum Keremi daha adamdan saymıyorlar kucakta olduğu için?) gittik geldik ve bir sorun yaşamadık. Uçağa binince onun için yanıma aldığım birkaç oyuncakla oyalanmaya başladı. Kalkış esnasında emzirdim, inerkende emzirdim. Böylelikle basınçtan ötürü oluşan kulak tıkanması yada baş ağrısı riskini ortadan kaldırmış olduk. Yurtdışı uçuşlarda uçağın genişliğinden ötürü alt değiştirmede de sıkıntı yaşamıyorsunuz çünkü tuvaletlerde muhakkak portatif alt değiştirme aparatı yerleştiriyorlar. Eğer annesütünden normal süte geçmişseniz çocuğunuz için mutlaka sütte istemeyi unutmayın. Sorunsuz adana-istanbul ve istanbul-barselona uçuşumuzun ardından indik ve sevgili kardeşimle buluştuk. Kardeşim Portekizde okuduğu için kendisi oradan Barselonaya geçti ve 10 gün boyunca hem hasret giderdik, Keremiom yeyesine kavuştu hem de bol bol gezdik. 

Yanımızda baston puset değilde travel sistem dedikleri daha konforlu olan bebek arabamızı tercih ettik. Sadece havaalanında uçağa verirken söktüğünüz arabayı bir daha hiç demonte etmenize gerek kalmıyor çünkü avrupa şehirleri adeta çocuklu aileler için tasarlanmışçasına kolaylık sağlıyor insana. Gerek kaldırım olmaması gerek her adım başı bulabileceğiniz marketler ve dükkanlar siz rahat rahat gezin diye sıralanmış adeta. 

Yurtdışı ve yurtiçi seyahatlerde yanımızda olmazsa olmaz diyeceğim tüm ekipmanları ve eşyaları ayrıca bir başlık altında detaylıca yazacağım ama şunu söylemek isterim ki her çocuğun gelişimi ve aileden gelen alışkanlıkları farklı olduğu için benim olmazsa olmazlarım belki sizin çocuğunuza alerji yapan şeyler olacağından lütfen kendi koşullarınızı göz önünde bulundurmayı unutmayın. 

Barselona gezimizde yediğiniz içtiğiniz sizin olsun peki Kerem ne yedi derseniz size şöyle özetleyeyim. 

Kahvaltıda bildiğiniz yumurta,peynir,zeytin,salatalık,domates

Kerem o ara taze sıkılmış meyve suyuna çok alıştığı için her bulduğumuz yerde aldığımız gerçek meyveler, yada meyve suyu. Konsantreyi hiç vermedim sevmiyor hala da şansıma. 

Akşamda gittiğimiz yerleri genelde çorbası olan yerleri tercih ettiğimizden ya sebze çorbası, ya makarna,pilav tarzı karbonhidrat ağırlıklı yada en güzeli balık yiyerek öğünlerini geçirdi. Aralarda tatlı molası verdiğimizde Keremede tattırdım mutlaka 

Ve en önemlisi bolca annesütü☺️

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sorularınızı soru cevap köşeme yazabilirsiniz. Dmlerinize cevap verdiğim hızda burdan da dönüş yapacağıma emin olun. 

Sevgiler…??

2 thoughts on “Kerem 9 aylıkken Barselona gezimiz

  1. Merhaba yazılarınızı takip ediyorum çok tatlı oğlunuz maşallah. Benim bir sorum olacaktı. Alışverişlerinizi nerden yapıyorsunuz oğlunuza? Çok güzel şeyler var ama ben bulamıyorum gezdiğim yerlerde

    1. Teşekkür ederim öncelikle. Açıkçası hep şurdan alırım dediğim sabit bir yer yok ama mothercare,chicco,carters,h&m,zarakids ve ali expressten alıyorum çoğunlukla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir