Eyvah gögüs ucu yarası mı!

Gerçekten iki çocukta da yaşayınca eyvah ki eyvah dediğim bir konu bu. Artık bu soruna çözüm bulduğuma göre rahatlıkla sizlere de önerebilirim annelerim.

Keremde doğumdan sonra yaşadığım 2 günlük mastit hikayemde de kullandığım iki ürün vardı. Biri mustela nipple cream

Diğeri de lansinoh göğüs ucu kremiydi

İşe yaramadılar. Neden derseniz zaten yara olmuş acıyan hassas bir noktaya bir krem sürmek ayrı eziyet sonra bir de emzirmek için onu silmeye çalışmak bambaşka bir eziyet oldu. Sonra alternatif tıp yağların mucizesi dedik. Zeytinyağı, susam yani tahin yağı, kantaron yağı derken hepsini denedim ama aynı sorun devam etti. Emzireceğim zaman silmeye çalışmam beni ciddi zorladı.

Keremden bu yana duyup ihtimal vermediğim bir ürün kalmıştı artık. Göğüs ucu kapakları. İyi de kapatmaya değil benim iyileştirmeye ihtiyacım var demiştim. Meğerse kapatırken iyileştiriyormuş. Mila da bu konfora eriştim ve ikinci günden itibaren o yaşadığınız rahatlamayı size anlatamam.

Peki iki gümüş kalkan nasıl iyileştirebilir ki derseniz size bilgi ve alta ekleyeceğim link ile direk ürüne ulaşım sağlayabilirsiniz.

SILVERETTE® emziren annelerin göğüs uçlarını yara ve çatlaklardan korumak ve oluşmuş yaraları iyileştirmek için geliştirilmiş, 925 ayar gümüşten yapılmış, koruma kapaklarıdır. Gümüş, mikrop, bakteri ve mantarlara karşı doğal koruma sağlayan, çok eski yıllardan günümüze tıpta kullanılan bir elementtir. Yaraları, kesikleri, çatlakları, ağrıları ve enfeksiyonu iyileştirir ve engeller.

Bu kapaklar, hem meme ucu çatlağı, meme ucu yarası problemi yaşayan anneler, hem de göğüsucu yaraları oluşmadan önlem almak isteyen anne adayları için idealdir. Kullanımı çok kolaydır, herhangi bir krem ya da losyon gerektirmez. Göğüs uçlarının anatomik yapısına uygun olarak şekillendirilmiştir. Silverette  İtalya’da üretilmiş tek orjinal göğüs koruyucu kapaktır ve 1970 yılından beri lisanslı üretim yapmaktadır.

NASIL KULLANILIR?

Emzirme sonrası, kapakları göğüs uçlarınızın üzerine kapatınız. Emzirme aralarında mümkün olduğunca uzun süre göğsünüzde kalmalarını sağlayınız. Emzirme öncesi kapakları çıkarınız. Silverette  kapaklar hem hamilelikte önlem amaçlı, hem de doğum sonrası oluşmuş göğüs ucu çatlakları ve yaraları için kullanılabilir. Silverette ile birlikte başka bir krem ya da losyon kullanmayınız. Bu, ürünün etkinliği azaltabilir.

Silverette göğüs ucu kalkanı

2 thoughts on “Eyvah gögüs ucu yarası mı!

  1. Merhabalar, ben de ürünü kullanıyorum ancak kafama takılan bir soru var. Gümüş kapaklar memeye temas ettiği için emerken bebeğe bir zararı olur mu? Gümüş kapak içinde biriken sütü atıyorum mesela.
    Teşekkürler,

    1. Gümüşün zararlı etkisinden çok yararı var diyebilirim bebeğe de💕 16. yüzyıl başlarında İngiliz asillerinin servis takımları ve bardakları hastalıklardan korunmak amacı ile gümüşten yapılırdı. Zenginler, yeni doğan çocuklarına emmesi için gümüş kaşık verirlerdi. Böylece çocuk hastalıklara karşı korunmuş olurdu. Ağzında gümüş kaşıkla doğmak deyimi de burdan geliyor… Bu deyim, zengin çocuğu olmak yani doğuştan kısmetli olmak manasında kullanılıyor. Siz de kendinizi asilzade görebilirsinizzz😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir